Jaký byl můj rok 2018

Přestože se online marketingem bavím už 3 roky, toto je má první rekapitulace právě končícího roku. Rekapitulace psána pouze pro mě, s cílem přečíst si ho na konci roku 2019 a vírou, že že většina plánů, které si právě definuji, se podaří splnit.

Affiliate projekty

Tedy to, co mě baví nejvíce.

+ nárust zisku o cca 40% u obsahových webů, daří se plnit obsahové plány pro top 3 největší weby

+ SK obsahový web se rozjel docela slušně, no může za to hlavně nejlepší copywriterka s jakou jsem kdy spolupracoval

+ podařilo se rozjet celkem asi 4 nové katalogy / obsahové weby, jeden se chytil hezky na Slovensku a jeden začíná sbírat návštěvnost v Maďarsku

–  US web se zatím moc nechytá, co se týká metrik je to ok (DA36), ale návštěvnost je slabá, konverze jsou slabé a monetizace v podobě placených článků je nulová, přestože poptávek chodí dost

–  zanedbaný linkbuilding – odkazy jsem začal řešit až na konci roku, podařilo se získat hezké odkazy jako guest posty

–  roztříštěná pozornost mezi mnoho webů – různá témata, velký počet

Plán:

x Segmentovat weby do 3 skupin a podle toho jim věnovat čas a vytvořit publikační plány

x zapracovat na linkbuildingu, zadat externě x absolvovat školení

x na US webu zvýšit návštěvnost a počet konverzí alespoň 5x

x nakopnout HU web, případně přidat další

x nebát se investovat a delegovat

x Vyhodnocovat výsledky na měsíční bázi – takový osobní balanced scorecard, s kterým jsem začal v minulém roce kde jsou vidět výsledky na všech frontách

Investice

tady jsem trošku zaplakal nad kryptoměnama, jako většina HODLerů. Na druhou stranu to ale zase tolik nebolí, protože kdo neprodal nevydělal ani neprodělal a investoval jsem pouze tolik, kol jsem si mohl dovolit ztratit.

Nicméně, kryptoměnám pořád věřím. Jsem zvědam, co udělá finanční krize, která myslím si, pomalu přichází.

The way to make money is to buy when blood is running in the streets.

Další ivesticí byla investice do webů. Koupil jsem 2 pěkné kousky, jeden byl trošku dražší, ale návratnost mi zatím vychází na něco kolem 16 měsíců, tak jak je. Vidím tam ale docela velkou příležitost pro rozvoj a zhodnocení, takže doufám, že budu v plusu do 12 měsíců. O tom duhém platí v podstatě totéž, jen cena byla nižší a návratnost počítám do 10 měsíců.

Plán:

x Pokud se naskytne příležitost, koupil bych další „zanedbaný“ web s potenciálem.

Zaměstnání

Kapitola, která mě teď asi bolí nejvíce. V korporátu trávím 12-13 hodin denně. Na jednu stranu se jedná o velmi solidní pozici v průmyslové firmě, na druhou stranu cena, kterou za ni platím je neodpovidající a tohle musím vyřešit. Určitě se nebojím, že bych si nenašel podobnou práci za možná lepší peníze. Na druhou stranu, změna zaměstnání je pro mě opravdu velký krok směrem ven z mé komfortní zóny.

Plán:

x Ani ne tak plán, jak spíš sen, je zkusit zcela jiný obor. Online marketing je mým koníčkem, říkám si pořád, proč by nemohl být i prací. Sice by to znamelo v 36 letech nastupovat někam na pozici juniora, ale něco už vím a učím se rád.

Rodina

Zanedbávání rodiny je to, co mě štve nejvíce. Mám malého syna, kterého vídám spícího, než jdu do práce a skoro spícího, když přijdu z práce. Přes víkend se sblížíme a na konci pracovního týdne jsem pro něj zase skoro cizí člověk.

It’s all about quality of life and finding a happy balance between work and friends and family.

Plán:

x tohle prostě musím změnit

Zdraví a sport

Ještě něcelý rok zpět jsem chodíval pravidelně 3-4 týdně běhat + skoro pravidelně cvičil. Vždy jsem bral jako výmluvu, když někdo tvrdil, že nemá čas jít běhat nebo si zacvičit. Tohle jsem musel přehodnotit, protože, když se člověk vrací z práce v 8 hodin, zkrátka ten čas ani náladu nemá. Absence pohybové aktivity se docela promítla i do zdraví, 6kg nahoru a problémy se zádama.

Plán:

x viz. předchozí bod. Vyřešit zaměstnání a začít opět pravidelně běhat.

Cestování

Pouze z kraje roku Jeseníky a krátký pobyt na Jižní Moravě s rodinou, jinak nic. V 6 dnech dovolené se toho o moc více stihnout nedá.

Plán:

x alespoň 2 krátší dovolená po ČR + 1x moře (dlužím to rodině)

Vzdělávání a četba

Brousit angličtinu, to se mi hlavně v první půli roku celkem dařilo, konec roku už byl výrazně horší.

Konferencí jsem se letos neúčastnil. Loni to byly 4 konference, když počítám BarCamp.

Co se četby týká, konečně jsem přečetl 4hours work week od Timma Ferrisse a začal číst další jeho knihu. Dalé pak Super Affiliate Academy od top CZ/SK afiláků, mám rozečtenou globální samoobsluhu od Brada Stona a několik motivačnívh knih, které mě ale nijak nezaujaly. Můžu doporučit podcasty z authorityhackerpodcast.com a The recipe for SEO Success

Plán:

x alespoň jedna konference, maxilálně číst, maximálně poslouchat podcasty.

 

Jinak, pokud jste nečetli, tak zhodnocení „starých“ nejen affil matadorů si můžete přečíst ze:

 

5/5 - (5 votes)

10 comments

Napsat komentář

Your email address will not be published.

top