Jaký byl můj rok 2019

Druhé roční shrnutí po sobé, tedy dá se již mluvit o jakémsi návyku. A právě návyky jsem vyměnil za novoroční předsevzetí, protože předsevzetí dopadají většinou takhle a končí většinou už v lednu..:

1. Stop making lists.

B. BE MORE CONSISTENT.

7. Learn to count.

Affiliate projekty

Tedy to, co mě baví nejvíce.

+ nárust zisku o cca 25% u obsahových webů a 30% u „katalogů“. Ty úvozovky proto, že se pokouším spojit katalogy s obsahem, protože je mi jasné, že obyčejné xml katalogy bez něčeho navíc už v googlu dlouho nemusejí být. 

Kdybych měl oznámkovat své weby, vypadalo by to asi takto:

CZ: 2+  //  SK: 2-  // HU: 3- // US: 3-  , takže velký prostor pro zlepšení je všude

 

Plán a jeho plnění:

x Segmentovat weby do 3 skupin a podle toho jim věnovat čas a vytvořit publikační plány – z velké části splněno

x zapracovat na linkbuildingu, zadat externě x absolvovat školení – čátečně splněno

x na US webech zvýšit návštěvnost a počet konverzí alespoň 5x – nesplněno, minimální linkbuilding a slabý obsah, přesto 2x více konverzí v porovnání s minulým rokem

x nakopnout HU weby, případně přidat další – nesplněno

x nebát se investovat a delegovat – splněno, nicméně, nebát se delegovat je věc jedna, obtížnost najít někoho na koho delegovat věc druhá. Vyzkoušel jsem spolupráci s cca novými 8 copywritery / správci obsahu, do nového roku jsem si přenesl pokračující spoluúráci pouze s jedním z nich

x Vyhodnocovat výsledky na měsíční bázi – takový osobní balanced scorecard, s kterým jsem začal v minulém roce kde jsou vidět výsledky na všech frontách – splněná nutnost..neměříš, neřídíš.. není jen fráze

Plán na 2020

x fokus na 3 největší weby

x zapracovat na UX 

x zbavit se několika menších webů

x pokračovat v růstu, zvýšit zisk o 20%

Investice

 

Nic moc nového, několikátý rok si držím kryptoměny. Občas se podívám na portfolio, ale protože FUD a FOMO jsou kamarádi, kterých se mi nedaří zbavit, nedělám to moc často.

V roce 2018 koupený web za vyšší částku, kde jsem počítal ROI na 16 měsíců se nakonec povedlo stlačit návratnost na 8 měsíců, což beru jako úspěch.

Plán a jeho plnění:

x Pokud se naskytne příležitost, koupil bych další „zanedbaný“ web s potenciálem – nesplněno, nepodařilo se najít nic slušného. Většinou přišla nabídka na shit web s bláznivou cenovkou. Proč to ale nezkusit, když vidím některé uzavřené obchody na webtrhu, i shit web je lukrativně prodejný.

Plán na 2020

x co se týká webů, pořád stejný plán, koupit nějaký solidní web/projekt, který by se dal dále rozvíjet

x koupit, zrekonstruovat byt k pronájmu/prodeji

x průběžně dokupovat menší množství kryptoměn

Zaměstnání

Kapitola, kterou jsem řešil v posledním reportu nejvíce. Tady jsem zaznamenal pro mě asi největší úspěch. Aniž bych měnil zaměstnání, což se jevilo jako nevyhnutelné, jsem z patternu 12-13 hodin v práci přešel na standardní pracovní 8-9h dobu. Zde stačilo trošku pozměnit mindset, nechovat se tak, že co neudělají jiní, musím udělat já místo nich. Tady musím doporučit 3 knihy, které mi pomohly vytáhnout z lidí to nejlepší (Pozivní leader, Extreme Ownership a Zbraně vlivu). Podařilo se úspěšně dotáhnout do konce téměř rok trvající brutálně náročný projekt.

Plán a jeho plnění:

x Ani ne tak plán, jak spíš sen, je zkusit zcela jiný obor. Online marketing je mým koníčkem, říkám si pořád, proč by nemohl být i prací. Sice by to znamelo v 36 letech nastupovat někam na pozici juniora, ale něco už vím a učím se rád. – splněno nad očekávání. Tady musím poděkovat Milanu Pichlíkovi, jednomu z velikánů affliate světa. Dal mi šanci zakusit roli affiliate managera pro několik programů a později i pro snad nejlepší program s oblečením u nás, který teď přechází pod Ehub. Což je také důvod, proč jsme se po takřka roce v dobrém rozloučili.

Měl jsem tak možnost podívat se na affil i z druhé strany, viděl, co publishery trápí, jak si mohou publisheři a inzerenti vzájemně pomoci. Urovnal několik drobných neshod mezi nimi (obecně i jako nezúčastněný vidím, že publisher a inzerent se někdy chovají jako soupeři, no chápat se to nedá).

Obecně to byla skvělá zkušennost, kde jsem si mohl vyzkoušet akvizici nových publisherů, dojednávání akcí s inzerenty, reporting, řešení technických prolémů a mnoha dalších věcí.

Plán na 2020

x určitě bych se chtěl roli affiliate managera věnovat i v budoucnu, pokud by se naskytla příležitost, případně si vyzkoušet některou další disciplínu ze světa online marketingu

x neúčastnit se krysího závodu

Rodina

 

Úspěch. V porovnání s rokem 2018 jsem se rodině věnoval mnohem více. V příštím roce bych se rád pustil do stavby malého domku, takže spolu budeme trávit minimálně stejný čas – prací. Byrokracii spojenou s počátkem vyřizování stavebního povolení jsem měl možnost už vyzkoušet.

Plán a jeho plnění:

x zanedbavání rodiny –  tohle prostě musím změnit – splněno

Zdraví a sport

Průměr. V porovnání s rokem 2018 daleko více běhání, fotbalu, turistiky. Ale v porování s lety minulými je pořád co dohánět.

Plán na 2020

x držet běh minimálně 2x týdně, podívat se po letech alespoň na jeden závod delší než 10km

x ještě více omezit alkohol a vyhýbat se spánkové deprivaci (neměl jsem číst Proč spíme)

x každý měsíc jeden návyk

x možná svatba, déle už odsouvat asi nepůjde…

Vzdělávání a četba

 

Tohle mě naštěstí nepřestává bavit. Čtu každý den, alespoň 30 stránek (jeden z vybudovaných návyků). Taky se mi podařilo dokopat se k nástřelu osobní vize, dle toho taky vybírám knižky a stanovuji prority. Pokud nemáš stanovené životní cíle, tak bys měl..

Plán a jeho plnění:

x alespoň jedna konference, maxilálně číst, maximálně poslouchat podcasty – částečně splněno – podcasty a knihy téměř denně. Asi 25% knih tvořily audioknihy, kde si nastavuji rychlost přehrávání 200%. Člověk si rychle zvykne a stihne tak poslechnout 2 více ve stejném času.

Z knih, které bych rozhodně doporučil:

Plán na 2020

x přečíst alespoň 50 knih, z toho min 5 v angličtině, už teď mám ve wishlistu 35 kousků, takže s výběrem, zdá se, problém nebude..

Jinak, pokud jste nečetli, tak zhodnocení „starých“ nejen affil matadorů si můžete přečíst ze:

 

5/5 - (3 votes)

5 comments

Napsat komentář

Your email address will not be published.

top