Jaký byl můj rok 2020

Třetí roční shrnutí v řadě…

Affiliate projekty

Plány na 2020 byy spíše konzervativní, i tak se ale nepodařilo vše naplnit. To mi ale úplně navdí, protože ty body s nejvyšší váhou se podařilo, co se cílů týká, předčít.

Plán na 2020

plán: fokus na 3 největší weby realita: fokus se udržet nepodařilo, no povedlo se zmenšit okruh webů, na které jsem se zaměřil a změna distribuce času se vyplatila. Fokusoval jsem na 5 webů, no pořád je to hodně.

plán:  zapracovat na UX realita: tak to se nepovedlo vůbec. 

plán:  zbavit se několika menších webů realita: nic, zase sysel…přitom některých webů je škoda a někdo by je možná ocenil a dokázal rozumně monetizovat.

plán:  pokračovat v růstu, zvýšit zisk o 20% realita: tady se dařilo nejvíce, také to byl fokus point číslo jedna. 11 z 12 měsíců jsem se, co se zisku týká, dostal nad úroveň toho, co každý měsíc pobírám v korporátu. Spokojenost veliká.

Plán na 2021

plán:  zapracovat na UX – už se do toho ale nepouštět sám, ale zaplatit si odborníka, který by mi pomohl s optimalizací stránek s největším trafficem, nejlépší monetizací.

plán: diverzifikace – většinu revenue tvoří pouze 2 až 3 programy ve 2 segmentech, což vidím jako velké riziko. Cílem pro tento rok tedy je, jednak podívat se na HU trh (zatím se daří), ale hlavně natáhnout se do dalších segmentů.

Uvědom si, kde jsi – kde bys chtěl být -co proto musíš udělat – udělej to

Investice

Covidový rok značně zahýbal s mými plány. Z plánovaných aktivit jsem toho moc nesplnil, ale na druhou stranu jsem celkem aktivně vstoupil na trh s investičním alkoholem. Musím říct, že celkem úspěšně a sbírka se rozrůstá, momentálně čítá něco kolem 40 kousků s tím, že výhodným prodejem/výměnou několika láhví jsem se dostal na solidní poměr – vložený kapitál vs. hodnota držených láhví.

Plán na 2020

plán: co se týká webů, pořád stejný plán, koupit nějaký solidní web/projekt, který by se dal dále rozvíjet realita: nepovedlo se. Aktivně jsem se buď formou inzerátu nebo přímým oslovením, snažil koupit něco pěkného. No bohužel bez úspěchu. 

plán: koupit, zrekonstruovat byt k pronájmu/prodeji realita: přes covid a nejistotu na trhu jsem nenašel vhodnou příležitost, ale tohle šlo prostě mimo letos.

plán: průběžně dokupovat menší množství kryptoměn realita: bohužel jsem tak neučinil, v opačném případě bych teď byl asi pěkně vysmáty, když si vezmu průběžnou cenu BTC během roku.

Plán na 2021

plán: Investiční alkohol a kryptoměny, větší cílem si pro letošní rok nedávám.

Zásadou bohatých je „Investuj!“ zásadou ostatních je „Nakupuj!“

Zaměstnání

Každým rokem si ve zhodnocení stěžuji na stres, dlouhou pracovní dobu atd. Dnes tomu nebude jinak, protože to, co mě na korporátu štve nejvíce se asi hned tak nezměni. Jsou to pohodlní lidé, netáhla, lidé kteří se vezou a ostatní makají za ně, protože mají vnitřní odpovědnost. Prostě jsem se s tím smířil. Když něco nemůžeš změnit ,netrap se tím. Našel jsem si jinoou motivaci a to je mentoring. Dostal jsem nejlepšího šéfa, kterého jsem zatím měl a možnost mentoring od něj. Zatím super a posouvá mě to dost.

Plán na 2020

plán: určitě bych se chtěl roli affiliate managera věnovat i v budoucnu, pokud by se naskytla příležitost, případně si vyzkoušet některou další disciplínu ze světa online marketingu realita: nepovedlo se, bohužel. Pořád to ale beru jako něco, co bych chtěl dělat, i když je mi jasné, že minimálně z finančního hlediska se to asi korporátu nevyrovná.

plán: neúčastnit se krysího závodu – realita:stále na trati. Ač mám objektivní důvody k velké změně a skoku do rizika, jako rodina, hypotéka,.. , tyto výmluvy opakuji tak často, že už ani sám jim nevěřím.

Plán na 2021

plán: osobní rozvoj, kde to jen půjde. Jít trošku za hranu komfortní zóny, ale ne zase moc. Hranice mezi prostorem k rozvoji a prostorem trvalého stresu je tenká.

plán: naskytne-li se šance oprášit affiliate manažérství, půjdu do toho.

 

Rodina

Přes všechny zdravotní komplikace začínající pásovým oparem přes půl těla, konče vážným covidovým zápalem, hodnotím rok jako pozitivní. Narodil se nám druhý syn. To překoná vše.

Plán na 2021

plán: po téměř 2 roky trvajícím boji o stavební povolení, se konečně povedlo. Takže plán na 2021 se nabízí sám. Začít a ideálně i dokončit do obyvatelné podoby domek.

 

Zdraví a sport

Co se sportu týká, zatím nejslabší rok za posledních 5 let. Málo běhání, málo fotbalu. Objektivní důvody v podobě dlouhodobé nemoci sice můžu brát jako výmluvu, ale bylo to spíše pohodlností, než čímkoliv jiným.

Pokud jde o zdraví, poslední krevní test ukázal mi ukázal, že nikdo nemládne a špatná životospráva se brzy projeví. Nepravidelný spánek, špatná strava a večerní pivo mi nadělilo DNU neboli nemoc králů, plus tlak a cholesterol jsou také jinde, než bych chtěl. Suchý únor tedy budou platit i umě, i když stejně bych se zachoval v kterýkoliv jiný měsíc. Omezení masa a všech hnusů budou následovat. Být v 38 na práškách je něco, co nechci.

Plán na 2020

x držet běh minimálně 2x týdně, podívat se po letech alespoň na jeden závod delší než 10km realita: splněno maximálně z půlky

x ještě více omezit alkohol a vyhýbat se spánkové deprivaci realita: pravidelný spánek ok, ale o kvalitě se moc hovořit nedá.

x každý měsíc jeden návyk realita: velký optimista. Vybudoval jsem si 3 návyky běhěm roku. Není to 12, ale ve finále jsem spokojen. Jeden z větších návyků. které jsem plánoval bylo otužování, no teď to vypadá, že jsem zůstal mezi 1%, které tato móda ještě nepohltila.

x možná svatba, déle už odsouvat asi nepůjde…realita: covid, co se dá dělat 🙂

Plán na 2021

plán: udržet nastavený trend v jídle a pití.

 

Vzdělávání a četba

Tohle mě nepustilo ani v minulém roce. Neodnáším si sice 90% informací z přečtené knihy, jako Bill Gates, ale říkám si, že aspoň 10% je dobrých. Sledování televize ve velkém a sociální sítě jsem trvale vyměnil za knihy.

Plán na 2020

x přečíst alespoň 50 knih, z toho min 5 v angličtině, už teď mám ve wishlistu 35 kousků, takže s výběrem, zdá se, problém nebude.. realita: 90 knih přečtených, pouze 3 v angličtině

Určitě bych doporučil:

https://www.cbdb.cz/kniha-222718-labyrint-pohybu

https://www.cbdb.cz/kniha-237914-v-zajeti-geografie-prisoners-of-geography-ten-maps-that-tell-you-everything-you-need-to-know-about-global-politics

Nejedná se sice o knihy marketongové, ale určitě rozšíří obzory.

Plán na další rok, co se týká četby si nedávám. Ne všude musí být člověk svázán očekáváním.

No a na závěr předsevzetí, které se ani tento rok nezměnilo:

Nevzdávat se při prvním neúspěchu.. Dítě také padá, když se učí chodit. Kdy by to každý vzdal, všichni by chodili po čtyřech

Zhodnocení roku 2020  – jaký rok měli experti z řad převážně online marketérů

5/5 - (2 votes)
top