Jaký byl můj rok 2021

Čtvrté roční shrnutí v řadě…

…2021 retrospektiva

..letos trošku jinak než obvykle a v kratší verzi…Poprvé jsem si udělal meeting sám se sebou, jak doporučují některé chytré knihy a až na ten trapný pocit, samá pozitiva.

GLAD😊 SAD😔 MAD😡
Rodina Děti Běh
Kamarádi Stavba Fotbal
Affliate Angličtina Alkohol
Práce Čtení/podcasty

Poprvé jsem si také udělal glad/sad/mad přehled. Fajn nástroj, který pomůže odkopat i hodnoty, člověk si tak nějak uvědomí, co je pro něj důležité.

Glad – co se dařilo a co chci zachovat

Rodina a kamarádi

Tady jsem rád, že můžu hodnotit kladně. Stejěn člověk dříve nebo později zjistí, že štěstí je čas s rodinou a kamarády a nepotřebuje k tomu pomíjivé hmotné statky, o které tolik stojí. Dařilo se trávit čas s blízkými lidmi a jak já, tak rodina jsme byli po celý rok víceméně zdraví.

Affliate

Přesto, že pořád jedu téměř one man show, daří se držet revenue a hlavně čistý zisk na úrovni vyššího manažerkého příjmu. Vnímám sílící konkurenci, je mi jasné, že místa pro individualisty ubývá, ale stále to pro mě neznamená, že mám odejít z korporátu a naplno se věnovat affilu. Je fajn mít boční příjem a hlavnw zadní vrátky, kdybych chtěl nebo musel z korporátu vypadnout.

Fokus na maximálně 5 webů se ukazuje správný krok. Soustředím se tedy na 1 US / 1 HU / 1 KS a 2 CZ weby. I když i to je někdy těžké udržet.

Nevzdávat se při prvním neúspěchu.. Dítě také padá, když se učí chodit. Kdy by to každý vzdal, všichni by chodili po čtyřech

Práce

V polovině roku jsem změnil práci, přešel z projektového managementu do people managementu. Že to bude jednodušší jsem si nemyslel, přece jen tým jsem znal. Říkal jsem si, že není špatný tým, jen špatný leader a po půl roce se to i potvrdilo. I Ty, o kterých jsem slýchaval, že se nezmění, se rozhýbali. Práce s lidmi je fajn a zjistil jsem, že výsledky mých lidí jsou mnohem lepší, než mé samotné jako projekťáka. Mýtus, že se introvert nemůže najít v práci people managera jsem, aspoň pro sebe, vyvrátil.

Sad – co je potřeba zlepšit

Děti

Tady nebudu spokojen asi nikdy. Trávit dostatek času s dětma by znamenalo, být s nimi od rána do večera. A možná ani to ne. Ale je potřeba si zvědomovat, jak čas rychle letí. Na dětech to člověk vidí nejlépe a když si člověk uvědomí, že čas s nimi nevrátí. Zkrátka je potřeba na to myslet a když může, musí se jim věnovat.

Stavba

Velká bída. Covid a následný nedostatek stavebího materiálu v kombinaci s nárůstem cen nás zastavily někde u hrubé stavby. Snad to v letošním roce bude lepší. Nechci tomu věnovat žádný čas, ale budu muset, jinak se to nehne.

Angličtina

Lepší, lepší, ale ne perfetkní. Nic není perfektní, ale tady nebudu spokojen, dokud to perfektní nebude.. Šlapu do toho, ale jde to víc.

Čtení/podcasty

Co se týká knih, je to podstatně horší než roky předchozí. Na druhou stranu, už si vybírám  opravdu jen knihy, které stojí za to číst. Více jsem se zaměřil na podcasty, tady vidím daleko vyšší kvalitu, než tomu bývalo.

Mad – co musím komplet překopat

Běh

Pokovidové následky se mě držely skoro rok. Problém s dýcháním i při chůzi do schodů. Bolesti zad jako následek prakticky nulového pohybu a špatného sezení. Letos se musím vrátit k běhání.

Fotbal 

Co jsem psal výše, platí i tady. Dám se dohromady a najedu na starý dobrý model, běh a fotbal.

Alkohol

Cíl, že výrazně omezím alkohol se nepovedl. Trošku souvisí s body výše. Chybějící dobrá nálada, kterou generoval běh nebo fotbal jsem nahrazoval pivem večer. To musím omezit, výrazně omezit.

Plán na 2022

Jednoduchý. Udržet aktivity, s kterými jsem spokojen. A do této kategorie přidat také aktivity, které semi v roce 2021 vůbec nedařily.

 

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Your email address will not be published.

top